Gümüşhane 1 Şubesi

Eğitim-Bir-Sen Şubesi’nden Valimiz Sayın Kamuran TAŞBİLEK’i Ziyaret

Eğitim-Bir-Sen Gümüşhane Şubesi yönetim kurulu üyeleri . Şube Başkanı Habib TANIŞ, yönetim kurulu üyeleri Orhan KÖSE, Şinasi ÇALIŞKAN ve Ertekin ORAL ile Gümüşhane Valisi Kamuran TAŞBİLEK’i, Valilik Makamında ziyaret etti.

Eğitim-Bir-Sen Gümüşhane Şube Başkanı Habib TANIŞ, Eğitim-Bir-Sen Gümüşhane Şubesi hakkında bilgi vererek yaptıkları çalışmalar hakkında açıklamalar yaptı. TANIŞ ”Eğitim çalışanlarının sorunlarının çözümü ve ilimiz eğitimimin hizmetinin sağlanmasında kalitenin yükseltilmesi bağlamında yapılacak faaliyetlere katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Ülkemizin topyekûn mücadele ettiği COVİD 19 salgını sürecinde; okullarından uzak öğrencilerinden uzak olarak görevlerini yapmaya çalışan öğretmenlerimiz ve diğer eğitim çalışlarımıza huzurlu ve rahat ortamlar sağlamak.Bu faaliyetleri yaparken oluşabilecek sorunların çözümü için çalışıyoruz. Sendika olarak İlimize yeni atanan öğretmen arkadaşlarımızı ziyaret ederek; şehrimize, işlerine adaptasyonu anlamında olası sıkıntılarının çözümü anlamında destek oluyoruz. Motivasyon ve çalışma huzuru odaklı yaklaşımı esas alıyoruz. Eğitim Çalışanlarımızın sorunlarının çözümü ve ilimizin eğitimine verdiğiniz değerli destek ve katkılar için teşekkür ediyorum.” Dedi.

Gümüşhane Valimiz Sayın Kamuran TAŞBİLEK , Eğitim-Bir-Sen Gümüşhane Şubesi yönetimin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade etti. Vali TAŞBİLEK “Eğitim-Bir-Sen Gümüşhane Şube Başkanı ve oluşan yeni yönetim kuruluna başarılar diliyorum.Bu güne kadar olduğu gibi kucaklayıcı olun. Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen’in çalışmalarını takip ediyorum. Ülkemiz adına Milletimiz adına güzel çalışmaları var bu çalışmaların devamını diliyorum.”dedi. Kamu görevlilerinin sorunlarının, çağdaş yaklaşımlarla oluşturulmuş projelerle giderilmeye çalışıldığını belirterek, şunları söyledi: “Biz problemleri çözmek için varız. Gümüşhane’nin ihtiyacını karşılayacak uygulama ve projelerimize devam edeceğiz. Sivil toplum kuruluşlarının da katkıları ve desteğiyle Gümüşhane’nin yerel ve kültürel zenginliklerini yaşatacak, koruyacak, geliştirecek ve bu güzelliklerle birlikte halkın sosyal, kültürel ve sportif ihtiyaçlarına cevap verecek yüksek standartta hizmetler yapmaya gayret edecek, Gümüşhane’nin markalaşma yolculuğuna önemli katkılar sağlayacağız.”

Şube Başkanı Habib TANIŞ tarafından Valimiz Sayın Kamuran TAŞBİLEK’e Türk Edebiyat tarihinde yedi güzel insandan biri olan şair, mütefekkir sendikamızın kurucusu merhum Mehmet Akif İNAN’ın eserlerinin yer aldığı set hediye edildi.